Türkçe   l   English   l   Deutsch  
Anasayfaya dönmek için tıklayınız...

 

 

 

Güvenlik
 

PRK 20 yıla yakın süredir düşük komplikasyon oranı ile uygulamakta olan bir tekniktir. Dezavantajları hastaların uzun süre rahatsızlık çekmeleri ve yara iyileşmesinin ortaya çıkardığı problemlerden dolayı yüksek düzeltmelerde sınırlı olarak kullanılabilmesidir. LASIK hasta konforu ve yüksek numaralardaki uygulanabilirlik açısından devrimsel olmakla birlikte flep komplikasyonları ve yatrojenik ektazi gibi kaygıları birlikte getirmiştir.

        Laser cerrahisi adayları bu girişimlerin kendilerine sunduğu güzelliklerle birlikte mevcut risklerin de bilincinde  olmalıdırlar.

        PRK ve LASIk teknikleri Amerikan Sağlık Bakanlığı (FDA) tarafından yıllarca izlenerek onaylanmış emniyetli tekniklerdir.  

        Şu ana kadar hiçbir göz laserin direkt etkisinden dolayı kaybedilmemiştir..

        Enfeksiyon en korkulan komplikasyonlardan biri olmakla birlikte çok nadirdir. (1/10000)

        Yeni mikrokeratom dizaynları ile flep komplikasyonları çok düşük seviyelere ulaşmış ve laser keratomların kullanıma çıkması ile neredeyse 0 olmuştur.

        Laser tedavisinin emekleme yıllarında görülen görüntü kalitesinde ortaya çıkan problemler artık 4. jenerasyon laserlerin kullanımıyla yok denecek kadar azdır.

        Yıllarca uygulanmış olan tedavilerin meydana getirdiği bilgi birikimi artık cerrahların hasta ve teknik seçimini üst bir noktaya taşımış ve komplikasyon  sayısını daha da azaltmıştır.

Anasayfa   -   Kliniğimiz   -   Doktorlarımız   -   İletişim     Copyrgiht Rufus® 2005 Her Hakkı saklıdır